ocnamuresinfo, stiri ocnamures, informatii ocnamures

Acasă » Sport » Victorie importantă, lângă furnale: CS Hunedoara – CS Ocna Mureș 0-2 (0-0)

Victorie importantă, lângă furnale: CS Hunedoara – CS Ocna Mureș 0-2 (0-0)

Publicat în 13.04.2019 la ora 20:00

“Soda dragă” a reușit, astăzi, o victorie importantă, în deplasare cu CS Hunedoara, al doilea succes la rând al ultimei clasate din Seria a 4-a!!!

Prima victorie externă a ocnamureșenilor vine după ce etapa trecută echipa lui Mihai Manea a spart gheața și a câștigat întâia oară în acest sezon. CS Ocna Mureș a strâns 8 puncte, egalâdn CSM Lugoj în clasament

• 0-2, MIN. 75: COLTOR majorează avantajul, cu o lovitură de cap

• 0-1, MIN. 47: F: MORAR a deschis scorul după un corner de pe stânga, împingând balonul în poartă, din apropiere

În prima repriză cea mai mare ocaziea fost în minutul 7, când Tecsi a șutat slab. Val. Drăgan (21) a șutat pe lângă poartă, iar în minutul 31 s-a produs o fază înclcită în careul oaspeților în careul advers, la centrarea lui Herci

Echipe:

CS Hunedoara: Jurcă – R. Cristian, D. Creciunesc, Ionică, Doboș, Iacob, Al. Dan, Herci, Marinca, Vasinc, Tecsi; rezerve Apostol, Bloj, Ciucurescu, Dulap, Trășcan, Tătulea, Lehel. Antrenor Mircea Alic.

CS Ocna Mureș: Angeru – F. Morar, Borșoi, Guț, Cl. Marcu, Goguța, Cimpoieșu, Bedelean, S. Culda (40, T. Cristea), Coltor, Val. Drăgan; rezerve Decean, Kiss, A. Gherman, P. Man, S. Șimandi, Vaidasigan. Antrenori Mihai Manea, George Țălnar, Petre Clep.

Arbitri V. Rodina, Z. Torok Gyurko, Elena Mazilu (toți Cluj Napoca) Observatori E. Arsa (Arad), C. Semen (Tg. Jiu).