ocnamuresinfo, stiri ocnamures, informatii ocnamures

Acasă » Sport » Vezi câștigătorii turneului de volei Old Boys Salinae

Vezi câștigătorii turneului de volei Old Boys Salinae

Publicat în 06.01.2013 la ora 1:22

La Ocna Mureș s-a desfășurat a IV-a ediție a turneului de volei Old Boys Salinae. Din cele 11 echipe anunțate au participat au participat 9, voleibaliștii din Arad și din Debrecen nereușind să ajungă la concurs.

Echipa gazdelor a fost alcătuită din: Mircea Gatea – cpt; Vali Sanislav, Sorin Gatea; Sorin Cristea, Ioan Baciu, Nicușor Nicoară, Rares Horja, Stelian Grozav, Marius Popa, Morti Bocsardi, Lucian Victoratos, Cristi Nicuț, Ciprian Nicoară și Marius Stîncel.

Echipele participante au fost împărțite în 3 grupe:
Grupa A – Old Boys Vasile Goldiș Alba Iulia; Gheboșii Rădăuți; Avântul Spermezeu
Grupa B – Old Boys Boema Turda; Dinamo 6 Bistrița; Dinamo Piatra Neamț
Grupa C – Old Boys Blaj; Magister Abrud; Old Boys Ocna Mureș

Rezultatele din prima zi, sâmbată 20 octombrie au fost:
Old Boys Blaj – Old Boys Ocna Mureș 2-1 (25-22; 20-25; 19-17)
Gheboșii Rădăuți – Old Boys Vasile Goldiș Alba Iulia 0-2 (13-25; 22-25)
Dinamo 6 Bistrița – Dinamo Piatra Neamț 2-0 (25-13; 25-20)
Old Boys Blaj – Magister Abrud 2-1 (21-25; 25-15; 15-6)
Avântul Spermezeu – Old Boys Vasile Goldiș Alba Iulia 1-2 (25-22; 19-25; 6-15)
Dinamo 6 Bistrița – Old Boys Boema Turda 2-0 (25-20; 25-23)
Old Boys Ocna Mureș – Magister Abrud 2-0 (25-23; 25-20)
Avântul Spermezeu – Gheboșii Rădăuți 2-1 (20-25; 25-14; 15-13)
Old Boys Boema Turda – Dinamo Piatra Neamț (25-17; 25-18)

Duminică s-au jucat meciurile:
Locurile 7-9: Gheboșii Rădăuți – Magister Abrud 0-2 (20-30); Dinamo Piatra Neamț – Gheboșii Rădăuți 1-1 (32-24); Magister Abrud – Dinamo Piatra Neamț 0-2 (19-30)
Locurile 4-6: Avântul Spermezeu – Old Boys Boema Turda 0-2 (45-51); Old Boys Ocna Mureș – Avăntul Spermezeu 2-0 (50-37); Old Boys Boema Turda – Old Boys Ocna Mureș 1-1 (42-47)
Locurile 1-3: Old Boys Blaj – Old Boys Vasile Goldiș Alba Iulia 0-2 (21-25; 11-25); AS Dinamo 6 Bistrița – Old Boys Blaj 2-0 (25-12; 25-9); Old Boys Vasile Goldiș Alba Iulia – AS Dinamo 6 Bistrița 2-0 (25-20; 25-22).

Clasament final: 1. Old Boys Vasile Goldiș Alba Iulia; 2. AS Dinamo 6 Bistrița; 3. Old Boys Blaj; 4. Old Boys Ocna Mureș; 5. Old Boys Boema Turda; 6. Old Boys Avântul Spermezeu; 7. Dinamo Piatra NeamȚ; 8. Old Boys Magister Abrud; 9. Gheboșii Rădăuți.

În cadrul turneului s-au decernat mai multe premii: cel mai bun coordonator de joc: Octavian Baba – Dinamo 6 Bistrița; cel mai bun trăgător: Adrian Coman – Old Boys Vasile Goldiș Alba Iulia; cel mai experimentat jucator: Ioan Vatamaniuc – Gheboșii Rădăuți; cel mai tânăr jucător: Gabriel Drăgoi – Dinamo Piatra Neamț.

Mulțumim pe aceata cale: domnului Cristi Micu, pentru sonorizare și comentariu live, Școlii Generale Lucian Blaga și Primăriei Ocna Mureș care au asigurat desfășurarea în excelente condiții a acestui eveniment (sala de sport), precum și domnului Bella Bartha (Pensiunea Bela) pentru organizarea cinei festive și Hotel Europa (cazare)”, transmit organizatorii.

Acest articol a fost citit de 384 ori

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Completează termenul lipsă * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.