ocnamuresinfo, stiri ocnamures, informatii ocnamures

Acasă » Sport » Speranțe din ce în ce mai mici în salvarea de la retrogradare: CS Ocna Mureș – ACS Dumbrăvița 2-3 (2-0)

Publicat în 16.03.2019 la ora 17:09

CS Ocna Mureș a pierdut astăzi, cu 3-2 (2-0) primul meci din acest retur de campionat disputat în  fața propriilor suporteri, cu ACS Dumbrăvița.

Echipa lui Mihai Manea a condus cu 2-0 în prima repriză, însă a scăpat victoria printre degete și rămâne codașa seriei a IV-a, din Liga a 3-a. A fost o partidă de-a dreptul halucinantă, în care amfitrionii au avut 2-0 după o oră de la start, însă au căzut în cea de-a doua repriză  și au pierdut într-un mod neverosimil, antrenorul Mihai Manea fiind trimis în tribună!

• min. 85: 2-3, gol Dumbrăvița! ALBERT VOINEA închide tabela după un 11 metri!

• min. 81: 2-2, gol Dumbrăvița! ALBERT VOINEA egalează după o lovitură de cap!

• min. 60: 2-1, gol Dumbrăvița! DACIAN BÎRZĂ înscrie cu un şut în dreapta lui Angeru.

• min. 30: 2-0, gol Soda Ocna Mureș! Valentin DRĂGAN face “dubla” si inscrie de la punctul cu var, după un penalty obținut de Coltor.

• min. 14, 1-0, gol Soda Ocna Mureș! VALENTIN DRĂGAN deschide scorul cu un trasor de la 30 de metri, transversală și gol.

Echipe:

CS Ocna Mureș: Angeru – T. Cristea, Goguța, Guț, Cl. Marcu – P. Man, Bedelean – S. Șimandi, S. Culda, Coltor – Val. Drăgan; rezerve Decean, Cimpoieșu, Kiss, L. Dan Borșoi, F. Morar, A. Gherman. Antrenori Mihai Manea, George Țălnar, Petre Clep.

ACS Dumbrăvița: R. Mikloș – Soare, Telescu, Podină, Ad. Ștefan, Birău, M. Stancu – Briciu, M. Udrea, Voinea, Bîrză; rezerve Smaranda, R. Kis, Nanu, R Rus, Boancă, Gălan, Jinga. Antrenor Sorin Bălu.