ocnamuresinfo, stiri ocnamures, informatii ocnamures

Acasă » Sport » Liga a IV-a, etapa a 3-a: Energia Săsciori – CS Ocna Mureş 1-3 (0-2)

Liga a IV-a, etapa a 3-a: Energia Săsciori – CS Ocna Mureş 1-3 (0-2)

Publicat în 05.01.2013 la ora 22:31

Astăzi, în jocurile contând pentru etapa a 3-a a Ligii a IV-a s-au înregistrat rezultatele:

*Viitorul Sântimbru – Olimpia Aiud 4-3 (1-2): V. Rusz (15), E. Barna (56), Pisoiu (58, 78, penalty)/ T. Vlad (8), Ponoran (30), Ţălnar (60);

*Energia Săsciori – CS Ocna Mureş 1-3 (0-2): C. Bodea (90+1)/ Toca (17, autogol), Raţiu (25, penalty), N. Popa (71). Pe terenul nou-promovatei, CS Ocna Mureş a obţinut prima victorie stagională

*Rapid Teiuş – Inter Ciugud (1-0): Goangă (40). Feroviarii au izbutit să câştige primul meci din acest campionat, diferenţa putând fi mai categorică dacă D. Crişan nu irosea o lovitură de pedeapsă (min. 81).

Ieri, *CSO Cugir – Performanţa Alba Iulia 3-2 (0-1): Itu (75 şi 81), G. Goronea (76)/ D. Ianc (36) şi Cernea (55, penalty). Cugirenii s-au aflat la un sfert de oră de  a pierde primul meci acasă din istoria clubului şi a irosi un tempo important în cursa spre promovare

*Metalul Aiud – Cuprirom Abrud 0-4 (0-0): Goia (48, 61), Paşca (84), R. David (86).

Runda mai cuprinde întâlnirile: ora 17.00: Arena Alba Iulia – FC Cugir, Arieşul Apuseni Baia de Arieş – Sportul Sebeş, Dalia Sport Daia Română stă.

CLASAMENT

1. CUPRIROM ABRUD 3 3 0 0 10-1 9 +6

2. CSO Cugir 2 2 0 0 5-3 6 0

3. Olimpia Aiud 3 2 0 1 5-4 6 +3

4. CS Ocna Mureş 3 1 2 0 3-1 5 +2

5. Rapid Teiuş 3 1 2 0 2-1 5 -1

6. Performanţa A. Iulia 3 1 1 1 8-6 4 +1

7. Sportul Sebeş 2 1 1 0 3-1 4 +1

8. Inter Ciugud 3 1 0 2 6-4 3 0

9. Dalia Sport 2 1 0 1 5-3 3 0

10. Viitorul Sântimbru 2 1 0 1 6-8 3 0

11. Arena A. Iulia 2 1 0 1 4-6 3 0

12. Arieşul Apuseni 2 0 1 1 0-1 1 -2

13. Energia Săsciori 3 0 1 2 2-5 1 -5

14. FC Cugir 2 0 0 2 1-6 0 -3

15. Metalul Aiud 3 0 0 3 0-10 0 -6

Etapa viitoare: *sâmbătă, 15 septembrie, ora 11.30: FC Cugir – Metalul Aiud, Olimpia Aiud – CSO Cugir; ora 17.00: CS Ocna Mureş – Viitorul Sântimbru, Sportul Sebeş – Energia Săsciori, Cuprirom Abrud – Rapid Teiuş; *duminică, 16 septembrie, ora 17.00: Dalia Sport Daia – Arena Alba Iulia, Inter Ciugud – Arieşul Apuseni Baia de Arieş, Performanţa Alba Iulia stă.

Acest articol a fost citit de 325 ori

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Completează termenul lipsă * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.