ocnamuresinfo, stiri ocnamures, informatii ocnamures

Acasă » Sport » Liga a IV-a, etapa a 13-a: CS Ocna Mureş – FC Cugir 2-0 (1-0)

Liga a IV-a, etapa a 13-a: CS Ocna Mureş – FC Cugir 2-0 (1-0)

Publicat în 06.01.2013 la ora 2:15

Astăzi în alte două partide din etapa a 13-a a Ligii a IV-a, s-au consemnat rezultatele: *Performanţa Alba Iulia – Metalul Aiud 1-0 (0-0): P. Muntean (85, autogol). Elevii antrenorului Ioan Marinca au bifat a 5-a victorie consecutivă, succes prin care au urcat pe podium;

*Viitorul Sântimbru – Energia Săsciori 3-2 (1-0): Dumbra (9, penalty), S. Mărginean (81), Rasa (85, autogol)/ F. Faur (76), Bodea (87, penalty). Iarăşi antrenorul Sorin Mărginean a marcat din postura de rezervă, al 5-lea său gol stagional, iar Cr. Bodea l-a egalat în fruntea ierarhiei golgheterilor pe R. David cu 13 reuşite.

Alte meciuri: *Sportul Sebeş – Cuprirom Abrud 0-1 (0-0): Pleşa (70). Victorie importantă pentru moţi în derbyul rundei.

*CS Ocna Mureş – FC Cugir 2-0 (1-0): Odvos (41), Chesnoiu (83);

*CSO Cugir – Arieşul Apuseni Baia de Arieş 7-0 (4-0): G. Goronea (7, 48, 59), Mihu (22), Şuteu (23), Iovănescu (42), Isac (69);

*Olimpia Aiud – Arena Alba Iulia 2-1 (1-0): T. Vlad (12), Ponoran (78)/ Brânză (76). Gazdele au ratat un penalty în minutul 47, prin Horvat.

*Dalia Sport Daia Română – Inter Ciugud 2-0 (1-0): Bişboacă (5), Lenghel (74, penalty)

*Rapid CFR Teiuş a stat.

CLASAMENT

1. CSO CUGIR         12        10        2          0          34-8    32        +11

2. Cuprirom Abrud   12        8          2          2          27-11  26        +8

3. Performanţa A. Iulia        12        7          2          3          21-10  23        +5

4. Dalia Sport            12        6          4          2          23-8    22        +1

5. Rapid Teiuş           12        6          3          3          19-15  21        +3

6. Sportul Sebeş       12        6          2          4          17-10  20        +2

7. Viitorul Sântimbru           12        6          2          4          33-31  20        +2

8. Olimpia Aiud         12        6          2          4          15-13  20        -1

9. FC Cugir   12        5          2          5          23-17  17        +2

10. Arena A. Iulia      12        5          2          5          21-22  17        -1

11. CS Ocna Mureş 12        4          3          5          13-20  15        0

12. Energia Săsciori            13        3          2          8          29-32  11        -10

13. Inter Ciugud       12        3          0          8          20-29  9          -6

14. Metalul Aiud       12        1          0          11        8-32    3          -12

15. Arieşul Apuseni 13        0          2          11        7-52    2          -19

Etapa viitoare: *sâmbătă, 17 noiembrie, ora 11.30: FC Cugir – Sportul Sebeş; ora 15.00: Cuprirom Abrud – Inter Ciugud, Metalul Aiud – Olimpia Aiud; *duminică, 18 noiembrie, ora 11.30: Energia Săsciori – CSO Cugir, Rapid Teiuş – Performanţa Alba Iulia, Viitorul Sântimbru – Dalia Sport Daia Română; ora 15.00: Arena Alba Iulia – CS Ocna Mureş, Arieşul Apuseni Baia de Arieş – stă.

Acest articol a fost citit de 426 ori

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Completează termenul lipsă * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.