ocnamuresinfo, stiri ocnamures, informatii ocnamures

Acasă » Societate » Învățământ-Cultură » La sfârșitul acestei săptămâni la Ocna Mureș va avea loc cea de-a doua ediție a Cupei Dexter. Vezi programul

La sfârșitul acestei săptămâni la Ocna Mureș va avea loc cea de-a doua ediție a Cupei Dexter. Vezi programul

Publicat în 08.02.2018 la ora 19:07

Clubul Sportiv Soda Ocna Mureș organizează la sfârșitul acestei săptămâni cea de-a doua ediție a Cupei Dexter, o atractivă competiție fotbalistică juvenilă, o inițiativă lăudabilă a oficialilor clubului ocnamureșean, în parteneriat cu primăria Ocna Mureș.

La startul întrecerii din acest an, rezervată pentru două generații de copii se vor afla peste 200 de fotbaliști, ce vor reprezenta 24 de echipe, meciurile derulându-se în Sala de Sport “Lucian Blaga” din centrul localității.

În cele ce urmează, vă prezentăm programul Cupei Dexter:

• sâmbătă, 10 februarie, pentru copii Under 9 (născuți în anul 2009 și mai mici):

Grupa A (CS Soda Ocna Mureș, CSM Cîmpia Turzii, Kinder Alba Iulia), Grupa B (Mureșul Luduș, Olimpia Aiud, ACS Școala de Fotbal Valea Frumoasei), Grupa C (Unirea Alba Iulia, Navobi Alba Iulia, Viitorul Ungheni), Grupa D (Unirea Juniors Alba Iulia, Academia “U”-Luceafărul Cluj-Napoca, Școala de Fotbal “Liviu Antal” Sighișoara).

Programarea partidelor, faza întâi: ora 9.00: Soda Ocna Mureș – CSM Cîmpia Turzii (A), 9.20: Mureșul Luduș – Olimpia Aiud (B), 9.40: Unirea Alba Iulia – Navobi Alba Iulia (C), 10.00: Unirea Juniors Alba Iulia – “U”-Luceafărul Cluj-Napoca (D), 10.20: Soda – Kinder (A), 10.40: Mureșul Luduș – Școala de Fotbal Valea Frumoasei (B), 11.00: Unirea Alba Iulia – Viitorul Ungheni (C), 11.20: Unirea Juniors – “Liviu Antal” Sighișoara (D), 11.40: CSM Cîmpia Turzii – Kinder (A), 12.00: Olimpia Aiud – Valea Frumoasei (B), 12.20: Navobi – Viitorul Ungheni (C), 12.40: “U”-Luceafărul – “Liviu Antal” Sighișoara (D); faza a doua: ora 13.00: 1 A – 2 B (sfert finală 1), 13.20: 2 A – 1 B (sfert finală 2), 13.40: 1 C – 2 D (sfert finală 3), 14.00: 2 C – 1 D (sfert finală 4), 14.20: 3 A – 3 B, 14.40: 3 C – 3 D, 15.00: semifinală 1 (câșt. sfert 1-3), 15.20: semifinală 2 (câșt. sfert 2-4); 15.40: învinse sfert 1-3; 16.00: învinse sfert 2-4; 16.20: finala mică (învinse s1-s2); 16.40: finala mare (câștig. s1-s2); ora 17.15: festivitatea de premiere;

• duminică, 11 februarie, pentru Under 11 (copii născuți în anul 2007 și mai mici):

Grupa A (Soda Ocna Mureș, Olimpia Aiud, Școala de Fotbal “Liviu Antal” Sighișoara), Grupa B (Viitorul Ungheni, CSM Cîmpia Turzii, Școala de Fotbal “Valea Frumoasei”, echipa a doua), Grupa C (Unirea Alba Iulia, Mureșul Luduș, Unirea Juniors Alba Iulia), Grupa D (Rival Alba Iulia, Academia “U”-Luceafărul Cluj-Napoca, ACS Școala de Fotbal “Valea Frumoasei”, echipa întâi);

Programarea partidelor, faza întâi: ora 9.00: Soda Ocna Mureș – Olimpia Aiud (A), 9.20: Viitorul Ungheni – CSM Cîmpia Turzii (B), 9.40: Unirea Alba Iulia – Mureșul Luduș (C), 10.00: Rival Alba Iulia – “U”-Luceafărul Cluj-Napoca (D), 10.20: Soda – “Liviu Antal” Sighișoara (A), 10.40: Viitorul Ungheni – Școala de Fotbal Valea Frumoasei, echipa a doua (B), 11.00: Unirea Alba Iulia – Unirea Juniors (C), 11.20: Rival Alba Iulia – Valea Frumoasei, echipa întâi (D), 11.40: Olimpia Aiud – “Liviu Antal” Sighișoara (A), 12.00: CSM Cîmpia Turzii – Valea Frumoasei, echipa a doua (B), 12.20: Mureșul Luduș – Unirea Juniors (C), 12.40: “U”-Luceafărul – “Valea Frumoasei”, echipa întâi (D); faza a doua: ora 13.00: 1 A – 2 B (sfert finală 1), 13.20: 2 A – 1 B (sfert finală 2), 13.40: 1 C – 2 D, (sfert finală 3), 14.00: 2 C – 1 D (sfert finală 4), 14.20: 3 A – 3 B, 14.40: 3 C – 3 D, 15.00: semifinală 1 (câșt. sfert 1-3), 15.20: semifinală 2 (câșt. sfert 2-4); 15.40: învinse sfert 1-3; 16.00: învinse sfert 2-4; 16.20: finala mică (învinse S1-S2); 16.40: finala mare (câștig. S1-S2); ora 17.15: festivitatea de premiere.

Acest articol a fost citit de 25 ori

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *